Co zrobić by mieć włosy w kolorze karmelowy blond

Różne kolory blondu zyskują obecnie na popularności. Jednym z najpopularniejszych odcieniem jest karmelowy. Jest bardzo twarzowa i przeważnie pasuje do każdej karnacji. Świetnie zgrywający się kolor bez względu na porę roku. Przy odpowiednio nawilżonych włosach kolor pięknie rozświetlony promieniami słońca dodaje szyku i elegancji.

Brązowo karmelowe włosy blond

Karmelowy blond jest bardzo ciepłym kolorem wśród palety barw.
Kolor ten przyrównasz do złota. Jeśli dobrze Ci w złocie to i w tym kolorze będzie super. Tym bardziej że złoto ma wiele odcieni tak samo jak i paleta barw.

Którą farbę wybrać, aby uzyskać włosy karmelowy blond?

Świetnie sprawdzają się farby fryzjerskie. Chociaż możesz dokonać zakupu w drogerii. Farbowanie naturalnego blondu nie sprawi problemu z uzyskaniem karmelowego blondu. W momencie gdy twoje włosy są ciemniejsze, proponuję wykonać dekoloryzację lub rozjaśnianie. Przestrzegam przed zbyt mocnym rozjaśnianiem. Może ono spowodować żółknięcie włosów. A nowo nałożona farba może dać kolor pomarańczowy. Dlatego też styliści proponują sięgnąć po toner.

Ciepły karmelowy odcień blondu

Dla kogo jasny karmelowy blond?

Jasny kolor karmelu sprawdzi się u osób z porcelanową cerą z żółtymi podtonami. Ten kolor pasuje niemal do każdej tęczówki oczu.

Długie karmelowe blond włosy
Jeżeli chodzi o długość włosów, to świetnie wyglądają w każdym wydaniu. Może to być bob w różnych wersjach np. blunt bobie, klasycznym bobie czy french bobie. Delikatny makijaż to wybór kolorów ziemi. Pomadka w kolorze brzoskwini będzie super wyborem. Aby latem kolor nie wyblakł za bardzo i nie dawał odcieni żółtych, proponuje się nosić kapelusze lub fikuśnie zawiązane apaszki. Specjalne lakiery zabezpieczą przed słońcem.

Dla kogo ciemny karmelowy blond?

Ciemny karmelowy blond świetnie zgrywa się z zielonymi lub niebieskimi tęczówkami. Śniada cera i ciemniejsze oczy to idealny zestaw w połączeniu z taką koloryzacją. Dopełnieniem będzie zastosowanie delikatnego makijażu. Kolory ziemi oraz pomadka róż lub nude będzie dobrym zestawieniem. Ciemniejszy kolor zwykle wybierają osoby z gęstymi i długimi włosami.

Czy pasemka zgrywają się z karmelowym blondem?

Tak i to na pewniaka. Farbowanie z refleksami jest super opcją. Rozświetlona twarz odmłodzi właścicielkę. A pięknie rozświetlone dodadzą głębi strukturze włosom. Do wykonania refleksów wybiera się zwykle miodowy i złoty blond.

Ombre karmelowy blond

Świetnie sprawdza się przy długich włosach. Wykonane stopniowe farbowanie pięknie współgra z rysami i kolorystyką twarzy. Pielęgnacja jest bardzo ważna, aby przy zbyt mocnym rozjaśnianiu końcówek za bardzo ich nie wysuszyć. Efekt rozdwojonych włosów nie jest fajnym widokiem.

Miodowo karmelowy odcień blondu

Podsumowując, warto wybrać się do dobrego stylisty.
Dobierze on nie tylko idealny kolor, ale wspomoże przy doborze kosmetyków do pielęgnacji po farbowaniu na karmelowy blond.