Modne wycieniowanie włosów do ramion

Włosy do ramion to długość, która jest bardzo modna wśród młodego pokolenia, jak i nieco dojrzalszego. Idealna fryzura to też odpowiednio wycieniowane uczesanie. Rodzaj cieniowania można dopasować prawie do każdego typu urody. Jest nie tylko praktyczne, ale również dodaje elegancji.

modnie wycieniowane włosy do ramion wycieniowana fryzura long bob

Komu pasują cieniowane włosy?

O cieniowanie włosów mogą pokusić się osoby o okrągłej i owalnej buzi. Fachowe warstwowe cięcie zmienia optycznie twarz, czyniąc ją bardziej smukłą. Również dobrą decyzję cieniowania mogą podjąć osoby o kwadratowej twarzy lub o ostrych rysach. Wówczas utworzone fryzury są zdecydowanie na korzyść klientki. Utworzone uczesanie odejmie lat.

wycieniowane długie delikatne włosy wycieniowane długie pofalowane włosy

Co zyskujesz, cieniując włosy u fryzjera?

Cieniując włosy, zyskujesz przede wszystkim idealnie dopasowaną fryzurę. Warstwowe cieniowanie sprawia, że włosy same układają się. Tylko niewielkie czynności należy wykonać po myciu głowy.
Fryzjer do cieniowania użyje dobrych nożyczek. Najpierw ustala oczekiwania od klientki, a potem wykonuje swoje zadanie.
Z racji tej, że degażówki powodowały szybsze rozdwajanie końcówek, styliści odchodzą od ich używania.

Popularność cieniowana fryzura do ramion zyskała dzięki delikatności i uniwersalności. Z takiej długości szybko wyczarujesz każdą fryzurę na różne imprezy. A swobodnie opadające pasma ładnie układają się.

wycieniowane farbowane długie włosy wycieniowane włosy z grzywką

Kto powinien wstrzymać się od cieniowania?

Przede wszystkim posiadaczki słabych i puszących się włosów.
Rozdwojone włosy i jeszcze do tego przerzedzone nie będą Cię cieszyły. Najpierw trzeba dobrze nawilżyć włosy, aby pozbyć się tak zwanego elektryzowania się kosmków.

Dla kogo delikatne cieniowanie włosów do ramion?

Przede wszystkim dla osób, które chcą dodać lekkości fryzurze oraz chcących mieć bardzo uniwersalne i szybkie uczesanie. Delikatnie cieniowane super wygląda przy prostych włosach.

Dla kogo mocne cieniowanie włosów do ramion?

Na mocne cieniowanie decydują się osoby mające gęste włosy oraz kręcone. W ten sposób włosy są równomiernie rozłożone bez efektu dociążenia górnych partii. Unika się wówczas tzw. kasku na głowie.

Czy włosy do ramion z grzywką to dobry pomysł?

Jeśli widzisz się we fryzurze z grzywką z włosami do ramion, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wprowadzić. Proponuje się ją dopasować do rysów twarzy. Grzywka może być także delikatnie wycieniowana lub według własnego pomysłu.

wycieniowane włosy z przedziałkiem na środku wycieniowane z tyłu blond włosy

Jak pielęgnować włosy cieniowane?

Wskazane jest wprowadzenie kosmetyków wzmacniających końcówki włosów. Zanim je wprowadzisz, proponuję wykonać test na porowatość włosów. Kosmetyki dobieraj zgodnie z  przeznaczeniem. Wybieraj delikatne szampony. Unikaj zbyt gorącej wody podczas mycia. Spłukiwanie wykonaj chłodną wodą. Dzięki temu domkniesz łuski włosa.

Jak często cieniować włosy?

Zapewne sama zauważysz, kiedy musisz podjąć decyzję o umówienie terminu do fryzjera. Nieestetyczny wygląd będzie Cię drażnił. Zwykle po około 2 miesiącach wizyta będzie konieczna.

Podsumowując wycieniowanie włosów do ramion, ustal z dobrym stylistą. Weźmie on pod uwagę rysy twarzy, kolorystykę włosów oraz ich gęstość. Zwróci też uwagę na to, czy masz dobrze wypielęgnowane włosy. Dopiero wspólnie ustalicie, co zrobisz z włosami. Delikatne cieniowanie podniesie włosy u nasady głowy i nada lekkości fryzurze.